כיצד לגדל פרח אבוטילון מזרעים בבית

אבוטילון הוא צמח השייך למשפחת מלבוב. הפרח מובחן בצורתם המקורית של העלים הדומים למייפל. ברוסיה ניתן למצוא מספר זנים של פרחים: היברידי, אמזוני, מפוספס ומסופוטמי. כיצד לגדל אבוטילון מקורה, איזה סוג טיפול ביתי לספק הן שאלות שמדאיגות מגדלי פרחים רבים ברוסיה.

אבוטילון (מייפל מקורה): טיפול בבית

לאחר שקנית מייפל תוצרת בית, יש להבין מיד כיצד לטפל בו. אבוטילון הוא צמח אוהב אור שמעדיף תאורה מפוזרת. הפרח ממוקם בצורה הטובה ביותר על אדן החלון הפונה מערבה, מזרח או דרום-מזרח.

כמו מה זה נראה

לחות

אווירה יבשה מדי בחדר עלולה לגרום להפסקת הפריחה ונפילת העלים. מצב דומה עלול להיווצר בתחילת עונת החימום. אל תניח את הפרח ליד תנורי חימום.

לידיעתך! כדי למנוע נפילת עלים, תוכלו להניח מגש מים ליד הסיר.

דרישות תאורה

חוסר תאורה מוביל להלבנת העלים ולמתיחת הגבעול. בקיץ מומלץ להניח את עציץ על מרפסת פתוחה. אין לרסס פרח שנמצא באור שמש ישיר. זה יכול לגרום לכוויות.

טמפרטורת האוויר

אבוטילון מקורה בבית זקוק לטיפול מיוחד. טיוטות מהוות איום על מייפל מקורה. טמפרטורת האוויר האופטימלית בבית בקיץ צריכה להיות סביב 16-25 מעלות צלזיוס. במזג אוויר חם, הגדרת הניצן נעצרת. במקרה זה, יש צורך לרסס את הצמחים.

חשוב לא לאפשר לקרקע להתייבש, מכיוון שהאבוטילון יתחיל להשיל את הניצנים. חוסר לחות מתבטא בצורה של הצהבת העלים. במהלך עונת הגידול, אתה צריך להאכיל את הצמח בדשנים מינרליים ואורגניים פעם אחת בתוך 14 יום.

מייפל הוא פרח ביתי, שהטיפול בו שונה, למשל מגרניום. בחורף יש ירידה בצמיחת הצמחים. הפרח אינו זקוק לפיתיון קרקע נוסף. טמפרטורת האוויר הפנימית האופטימלית בחורף צריכה להיות כ 18-22 מעלות צלזיוס.

פתק! באמצעות השקיה קבועה תוכלו להימנע מייבוש האדמה. כדי למנוע היפותרמיה של מערכת השורשים, אתה יכול להניח את הסיר על גבי חתיכת קלקר.

איך זה מתרבה

ישנן מספר דרכים להפיץ עצי אדר מקורה.

ייחורים

כדי להשלים את ההליך, אתה צריך לקחת את יורה apical. הם מונחים בתערובת של חול, כבול ומצע. ליצירת תנאי חממה, ייחורים מכוסים בכיסוי ניילון. יש לאוורר את הצמח מעת לעת.

יריות ראשונות

חָשׁוּב! היתרון של שיטת הרבייה הצמחית של אבוטילון הוא שמירה על צבע העלים של הפרחים.

כדי להכין את חומר השתילה, עליך לבצע את ההוראות שלב אחר שלב:

  1. ראשית אתה צריך לחתוך את ייחורים יורה בריא. אורכם צריך להיות כ 10-14 ס"מ.
  2. את הגזרי יש לפזר פחם כדי למנוע צמיחה של מיקרואורגניזמים פתוגניים.
  3. חובה להסיר את העלים והניצנים מתחתית הצמח.
  4. לאחר מכן, הייחורים מונחים באדמה המוכנה. ניתן להאיץ את תהליך היווצרות השורשים בעזרת תמיסת זירקון.

פתק! שיטת ההשתלה מועילה בכך שהיא מאיצה את תהליך גידול המייפל המקורה.

זרעים

כדי לגדל אבוטילון מזרעים, עליך לעבד את חומר השתילה. במקום פתרון של אשלגן פרמנגנט, גננים החלו להשתמש באמצעים יעילים יותר לחיטוי זרעים (פיטוספורין, טריכודרמין).

יש להשרות כל זרע במים של 15 מעלות צלזיוס. הנבטים צריכים להופיע תוך 21 יום.

כאשר מגדלים אבוטילון, אתה יכול להשתמש בהיברידית ג'ולייט. גובה הצמח יכול להגיע ל -1.5 מ '. תערובת היברידית של אבוטילון "בלוויו" נחשבת לפרח יומרני. גידול מזרעים מחייב הכנה מחייבת של החומר מהמגדל.

שֶׁתֶל

קיימת אפשרות להקים זנים שונים של צמחים על גזע אחד של אבוטילון.

קִצוּץ

כדי לקצץ את האבוטילון, עליך לקחת בחשבון את זמן השנה. יורה גוזמים בצורה הטובה ביותר באביב. ללא גיזום, אבוטילון לא רק מאבד מצורתו, אלא גם מפסיק לפרוח. בנוסף, יש צורך בכדי ליצור כתר יפהפה שגובהו 1.5 מ '.

לאחר הגיזום, הירוקים משוחזרים לחלוטין תוך מספר שבועות. יש לצבוט את היורה עד 1/3 מהאורך המקורי. לאחר ההליך יש להעביר את הצמח לחדר חם.

כיצד מתבצע גיזום אבוטילון

פתק! גובה הצמח בעת גיזום צריך להיות כ- 30 ס"מ. בהדרגה ניתן לגדל שיח סטנדרטי.

אדמה מתאימה

האדמה האופטימלית לאבוטילון חייבת להיות בעלת יכולת לחות מספקת וחדירות אוויר. כדי למנוע כלורוזיס, ה- pH צריך להיות בין 6-7.

אדמה מוכנה לפרח, אותה ניתן לקנות בחנות

כדי לגדל אבוטילון, אתה יכול להכין את האדמה בעצמך. כבול ועצי חומוס גבוהים משמשים כבסיס. לתערובת המוגמרת מוסיפים דשנים מינרליים. באיזה פרופורציה לערבב:

  • 2 חתיכות אדמה;
  • חלק אחד של חומוס;
  • 1.5 חלקי חול גס.

מחלות והדברה

חרקים מסוכנים לאבוטילון: זבוב לבן, קרדית עכביש, צמחית, חרק בקנה מידה. הטפילים ניזונים ממוץ ויכולים להרוג את הצמח.

כדי לזהות חרקים מזיקים, עליך לבדוק באופן קבוע את העלים והגבעולים לאיתור נזק חיצוני. כדי לחסל קרציות וזבובים, משתמשים בקוטלי פטריות שיכולים להשמיד מזיקים.

מראה פרח מושפע מזבוב לבן

כאשר הוא מושפע מטחב אבקתי, מופיע פריחה לבנה בצד העליון של העלים. אתה יכול להתמודד עם מזיקים באמצעות בסיס. זיהום מסיבי של זבוב לבן מוביל להצהבה ולנפילת עלים. כדי לחסוך אבוטילון, יש לטפל בפרח בעזרת השעיה של פירתרום או עם פתרון decis.

נגע בשחלות מתבטא בצורה של לוח אופייני, המעכב את הגישה של אוויר ואור. במקרה זה, עלי הפרח מתחילים להתכרבל. למחלה השפעה שלילית על מערכת השורשים של הפרח. אתה יכול להיפטר מהשרביט על ידי טיפול בו עם צמר גפן טבול באלכוהול.

חָשׁוּב! יש לטפל באזורים שנפגעו באמצעות קרבופוס.

מה לעשות אם העלים מצהיבים

מדוע עלי האבוטילון מצהיבים? ישנם מספר גורמים המובילים לכך:

  • לאבוטילון חסר אור או חומרים מזינים;
  • השקיה לא סדירה;
  • הצמח מושפע ממזיקים.

הצהבת עלים בגלל מחסור בחנקן

בהיעדר יסודות קורט, עליו של אבוטילון מתחילים ליפול. פרחי פרחים מציינים האטה בצמיחת הצמחים. דשנים מינרליים מורכבים של Ferrovit יכולים לשמש כחבישה עליונה. עלים צהובים יכולים להיראות רדומים כאשר הפרח מפסיק להתפתח מסיבות טבעיות.

מדוע עלי אבוטילון מתכרבלים

עלי אבוטילון מצהיבים ונושרים בגלל תנאי סביבה בלתי הולמים. בקיץ, הטמפרטורה האופטימלית צריכה להיות בין 16 ° C ל 25 ° C. בנוסף, הצמח מגיב לשפע אור השמש.

מה לעשות אם עלים של אבוטילון נופלים

הקמילה מעידה על השקיה לא מספקת. מחסור ביסודות קורט מתבטא בצורת נפילה של הירק התחתון. אבוטילון שופך עלים אם מערכת השורשים מתפוררת בגלל לחות גבוהה.

הסיבה לכך עשויה להיות השקיה לא נכונה, טמפרטורה גבוהה מדי או חוסר אור. כדאי גם לבדוק את הצמח לאיתור סימני נזק למזיקים. נשירת עלים עשויה להיות קשורה לשעות אור מופחתות. תהליך זה מעיד על הכנת האבוטילון לעונת החורף.

אבוטילון הוא צמח אוהב אור אהוב על מגדלי פרחים רבים. אתה לא צריך להציב עציץ ליד מכשירי חימום. טמפרטורת האוויר האופטימלית בקיץ צריכה להיות בטווח של 16-25 מעלות צלזיוס. ואז הוא יפרח כל הקיץ וישמח את ביתו עם ניצניו.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן