Bacopa ampelnaya - גידול וטיפול בבית

בעונות האחרונות, בקופה שברה את כל שיאי הפופולריות בקרב פרחים עשירים. צמח זה מעניין מכיוון שהוא גדל לעיתים רחוקות בחוץ, בעיקר בעציצים. Bacopa בעציץ עם העלווה התחרה שלו ומפל פרחים קטנים כל כך טוב שהוא הופך בהכרח לכוכב גן הפרחים במרפסת, וערוגת הפרחים או גן הסלעים בגינה.

Bacopa ampelous: נחיתה

מכיוון שהשתילים של Bacopa הם יקרים למדי (המחיר עבור שיח, ככלל, עולה על 50 רובל *), השאלה כמה זרעים אתה צריך לקנות, כמה אתה יכול לשתול רלוונטית עבור מגדלי פרחים. זה נובע מהעובדה ששניים, מקסימום שלושה צמחים נטועים בעציצים אחד בנפח של 5 ליטר. פרח זה גדל כאילו בתוך צרורות, כך שגם שני שיחים בסיר, בזהירות טובה, גדלים עד כדי כך שבסוף הקיץ תוכלו לקבל ענן עלווה מנוקד בפרחים קטנים.

בקופה בפריחה

למרות העובדה שפרח זה נטוע לעיתים קרובות בעציצים, הבקופה נראית מרהיבה בסלים ועציצים תלויים. כאשר שותלים צמח בצורה כזו, חשוב להקפיד שהמיכל ישמור על לחות היטב בקרקע, וגם יעמוד במקום מואר היטב.

לידיעתך! בצל, הפרח נוטה להימתח, והיורה הופכים פחות עלים.

קומפוזיציות עם בקופה

הצמחייה העדינה של הבקופה עם פיזור פרחים קטנים טובה כשלעצמה, אך גננים נלהבים בעיצוב נוף משתמשים בקומפוזיציות המשתמשות בהם כצמח רקע. זה משולב באופן מעניין עם דיכונדרה, נסטוריום, פלרגוניום וכמובן פטוניה. כמעט כל עציץ ירוויח משכונה זו.

פתק! בקופה כמעט ולא נמצאת בצבעים עזים. הזנים הידועים הם לבנים או כחולים. למרות שלאחרונה החלו להימצא היברידיות עם צבע ורוד-סגול של הפרח. קומפוזיציות של בקופה לבנה עם פלרגוניומים בהירים או פטוניות טרי בגוונים אדומים או צהובים ייראו יפה להפליא.

צמחי בקופה צבעוניים באדנית אחת

כאשר שותלים בקופה בסירים עם פטוניה, עליכם לשים לב למבחר הזנים. עדיף אם מדובר בזנים לא גדולים, מיניטוניות, זני שיח של פטוניות. מדורגים או אמפליים, גבוהים עם זריקות ארוכות יתחרו בהכרח בבקופה וככל הנראה ינצחו במאבק על אור ולחות. שילוב כזה אפשרי רק אם מובטחים תנאי פיתוח לשני הצמחים. לדוגמא, כאשר שותלים בעציץ עמוק ארוך בשורות: ברקע יש פטוניות גבוהות או גדולות פרחים, ומולם שורה של בקופה, שתשמש כמסגרת לערוגה.

בקופה: שתילה בעציצים, כמה צריך

כששותלים בקופה בעציצים עם פרחים אחרים, בשום מקרה אסור לעבות את השתילה. רבים מעוניינים בכמה צמחים יתפתחו כרגיל בשילוב עם פטוניה? יש לשתול 2-3 שיחים, ואילו את הבקופה יש להניח סביב היקף העציצים, ושיח פטוניה בהיר צריך להיות במרכז.

בקופה בשילוב עם פטוניה טרי

אפשרויות מוצלחות של בקופה בעיצוב נוף

כאשר מקשטים גינה, יש הרבה מאוד אפשרויות לשתילת בקופה. אתה יכול לנסות לגדל אותו ככיסוי קרקע על ידי הצבת מדשאה קטנה לצד ורדים או חרציות.פתרונות מעניינים כאשר פרח זה משמש לקישוט קשתות, טרסות, יצירת קירות פורחים אנכיים.

פתק! הבקופה נראית מקסימה כאשר היא נטועה בסלי נצרים המותקנים ממש על הדשא. מתקבל הרושם שמישהו שכח סל פרחים על הדשא.

אתה יכול להשתמש בעציץ עם צמח זה לקישוט בריכה או מזרקה. בקופה אוהבת לחות גבוהה, כך שאם יסופק לה מספיק אור ותזונה, היא תהפוך גוף מים רגיל לפינה רומנטית יפהפייה.

תכונות של טיפול בבקופה אמפלסית

אבל, כמו כל צמח עשיר, אפילו נטוע במקום מתאים, Bacopa צריך ליצור שיח שיאפשר לו לשמור על מראהו המתולתל. זה יסודי לבצע גיזום כזה: אתה צריך לקצר את יורה שגדלים יותר מ 50-60 ס"מ. הצמח סובל הליך זה היטב ומגיב עם הצמיחה של יורה נוסף ממרכז השיח. בעת גיזום, אתה צריך לנסות לשמור על סימטריה, לתת לצמח צורת כדור.

האם Bacopa הוא צמח חד-שנתי או רב שנתי? על שקית זרעים, פרח זה מתויג כשנתי, אך לא הכל כל כך פשוט. הכל יהיה תלוי בתנאי החורף שיספקו לה. סביר להניח שבקופה באדמה לא תשרוד את החורף, ולכן ניתן לגדל אותה כצמח חד-שנתי. אם הוא גדל בעציץ, אז כאשר הטמפרטורה יורדת ל -5 מעלות צלזיוס, יש להעביר אותו לחדר קריר, אז יהיה סיכוי להחזיק את הפרח עד העונה החדשה ולצמוח כמו רב שנתי.

ישנן דעות שונות לגבי טיפוח הבקופה, הטיפול והרבייה שלה. מגדלי פרחים מנוסים רבים מאמינים שגידול פרח זה אינו קשה יותר מאותה פטוניה, מה שאומר שאפילו חובבים מתחילים יכולים להתמודד עם זה. אבל כדי לגרום לבקופה להיראות מדהים, עליך להקפיד על כללי הטכנולוגיה החקלאית.

הגידול הראשוני של הבקופה מזרעים מתבצע באמצעות שתילים. אין הרבה זרעים באריזה (אולי 5 יח ') וכמעט תמיד הם משוחררים בצורה של כדורים. אך עליכם לדעת כי כל דרגי מכיל לא אחד, אלא כמה זרעים מיקרוסקופיים, מה שאומר שבקופה נובט בשיח של כמה גבעולים.

פתק! כל הזרעים הקלפיים אינם סובלים אפילו התייבשות קלה במהלך תקופת הנביטה. אם היו מרטיבים אותם ואז מייבשים, אז קליפת הכדורית הופכת לחומר מוצק, שהנבטים לא יכולים לחדור אליו, מה שאומר שהזרעים פשוט לא ינבטו.

זריעת זרעי בקופה לשתילים מתבצעת באופן שטחי למצע כבול מוגמר. הזמן האופטימלי לכך הוא סוף מרץ - תחילת אפריל, כאשר כבר יש שעות אור ארוכות למדי. אם תזרע את הפרח הזה קודם לכן, תזדקק לתאורה אחורית. ניתן להשתמש גם בטבליות כבול, אך הן מתייבשות במהירות רבה, אשר, כפי שצוין לעיל, מזיקה לצמחים. לכן, מיכלי שתילה רדודים, שהם 2/3 מלאים באדמת כבול, הם הטובים ביותר להנבטת זרעים. המצע רטוב היטב, מונחים גלולות עם זרעים, מפוזרים במים חמים מעל ומכוסים בסרט שקוף או זכוכית.

לצורך נביטת זרעים נדרשת לחות קבועה וטמפרטורה של 22-25 מעלות צלזיוס לפחות. עדיף לשמור על המיכל באור. ייקח 2-3 שבועות לחכות לנבטים. לאחר הנביטה, אין להסיר את הזכוכית באופן מיידי, כדי לא להפריע לאווירה הלחה בתוך המיכל. בשלב זה תוכלו להתחיל לשדר את השתילים באופן קבוע באמצעות הרמת הכוס.

פתק! בהדרגה, תוך שבוע-שבועיים, הבקופה רגילה לאוויר חדר פחות לח והכוס מוסרת.

כאשר לשתילים כבר יש שני עלים אמיתיים, הגיע הזמן לבחור.

שתילי בקופה כבושים

חָשׁוּב! בשום מקרה לא צריך להפריד בין צמחים הגדלים בחבורה בעת הקטיף. זה יפגע בשורשים המיקרוסקופיים של שתילים צעירים ויוביל למותם.באקופה צוללים לכוסות נפרדות, ואילו אדמת הגן וממש כפית מצע אברש ניתן להוסיף לאדמת הכבול. זה ייצור סביבה חומצית עבור הצמח.

בעתיד, בקופה, טיפול וטיפוח של פרח זה בגינה לא יגרמו לצרות. אם יש מספיק לחות ואור, הוא יגדל במהירות. היא יכולה ללכת לאוויר הפתוח לא לפני שהסכנה לכפור חוזר חלפה. צמח זה הוא טרופי, לפיכך, בסיס הטיפול בבקופה המפיחה הוא לספק לו חום ולחות קבועה. לפיתוח צמחים אידיאלי נדרשים לכל אחד כ -2 ליטר אדמה. לכן, כאשר משתילים את הבקופה לסיר, צריך לעבור מהעובדה שניתן לשתול מקסימום שני צמחים בקערות של שלושה ליטר, ואז הם יהיו צפופים.

יופי זה תובעני להשקיה, לכן אם תשקו אותו פעם בשבוע במזג אוויר חם, לא ניתן יהיה להשיג פריחה בשפע. עליכם לשקול היטב את בחירת החומר לסירים. לדוגמא, סלי קוקוס זולים מחזיקים לחות בצורה גרועה מאוד, הוא ממש עובר, ולכן עדיף להכין תוחם פנימי שיכול להחזיק מים.

באשר לחבישה עליונה, Bacopa דורש נוכחות של מיקרו אלמנטים; עדיף להאכיל אותו בדשן מינרלי מורכב עם סט מלא של מיקרו אלמנטים לצמחים פורחים.

פתק! ככלל, דשנים כאלה מיוצרים בצורה מסיסה במים. תדירות היישום המומלצת היא אחת לשבועיים.

גידול בקופה טוב מכיוון שהוא שומר עלווה ירוקה מתולתלת במהלך הקיץ. פריחה מתרחשת בגלים: לפני כמה ימים הפרח היה מכוסה בקצף פרחים תחרה, היום מספרם קטן בהרבה, ובעוד שבוע-שבועיים תוכלו להתפעל מהפריחה השופעת. רק לשם כך, יש לבחור אותו לגידול בבית בעציץ או בגינה.

אוֹרֵחַ
1 תגובה
אוליביה

שלום. אני לא יודע מי כותב מאמרים צבעוניים. אבל האם אוכל לשאול? מדוע, למשל, זמן הפריחה אינו מצוין במאמר כה גדול על בקופה אמפלית, חשוב שכל מתחיל ולא מכיר פרח זה או אחר יידע. מדוע לא לציין מיד את כל הפרמטרים: זמן נטיעת תאורת אדמה ומשך פריחה מחודש כזה עד כזה -? מדוע יש צורך לבזבז זמן על מאמרים כה ארוכים ולא למצוא את החשוב ביותר בהם? יש מידע רב באינטרנט ואם אתה כותב על צמחים פרחים, עליך לציין את זמן הפריחה. הרבה כתוב… 

צמחי בית

גן