פרח בקופה אמפלוס - זנים לבנים, כחולים, כפולים ומתפשטים

צמח זה התגלה בדרום אפריקה עוד בשנת 1993. זה נקרא גם suter. השיח פורח כמעט כל הזמן מאביב עד אוקטובר, הפריחה מתרחשת בכמה שלבים, שלכל אחד מהם שיא השפע שלו ותקופת הפריחה המצטמצמת. הצמח גדל כחיפוי קרקע. מאמר זה מסביר כיצד לבחור את זן הצמחים הנכון וכיצד לטפל בו.

Bacopa ampelnaya - סוגים וזנים

מחולק למינים ימיים ויבשתיים. הראשונים פופולאריים בקרב אנשים העוסקים באקווריומים ובמינים נדירים של דגים, הם נקראים בקופה מונייה, יש גם סוג מיוחד של צמח לאקווריומים - בקופה קרולינסקה או בקופה מוניירי (בקופה מוניירי). Aquatic מרגיש נהדר באקווריומים חמים, בהם טמפרטורת המים לא צריכה להיות נמוכה מ- 25 מעלות, יש צורך גם לספק תאורה טובה. Bacopa ampelous יכול לפרוח גם במים. רבייה של בקופה היא צמחית או מזרע.

איך נראה שיח?

לסרסור הארצי יש תכונה מעניינת. פרח אמפול של בקופה עם טיפול הולם יכול לפרוח כל השנה. עליו, בבסיס כל עלי כותרת, מופיעים ניצנים להתחלה. כאשר הם גדלים לגודל הנכון, כולם מתחילים לפרוח בבת אחת. תוך מספר שבועות מכסה הצמח בפרחים לבנים. ואז מגיע הזמן של נבול איטי, ירוקים חדשים מופיעים. תקופה זו נמשכת עד 25 יום, במהלכם נוצרים ניצנים חדשים. והסוטרה שוב מתחילה לפרוח בשפע.

פתק! כל פריחה חדשה תהיה חזקה מהקודמת.

מה זה בקופה?

המפעל, הנקרא סוטרה, יצא למכירה ברוסיה יחסית לאחרונה. הוא שייך לתת-המין של הרדמה, שרובם צמחי מים. סוטרה נראה כמו שיח קטן מכוסה פרחים עם עלי כותרת קטנים. הצמח אהוב לא רק על אנשים העוסקים בפרחים, אלא גם על ידי מעצבים שונים. משתמשים בו כל הזמן לקישוט ערוגות פרחים, אכסניות ודברים אחרים.

בטבע, צמח הבקופה גדל באקלים סובטרופי וטרופי ליד אגמים, תעלות וביצות. גבעוליו זוחלים במהירות לאורך האדמה וגדלים בשטח חדש. בתחילה, הסוטרה המלאה הייתה מכוסה בפרחים לבנים בלבד. אך עם הזמן, מדענים פיתחו אפשרויות שונות: עם מגוון פרחים, ניצנים גדולים, מיני טרי. הוא פורח היטב מתחילת הקיץ ועד סוף אוקטובר. הוא סובל בשלווה גשמים, פרחים לא מתפוררים ונראים יפה.

כדי לבחור את הזן הנכון, עליך להסתמך על התנאים שבהם הבקופה תצמח. לדוגמא, הסוטרה עם ניצנים גדולים או כפולים היא גחמנית יותר מהסוגים הקלאסיים. לכן, כדי ליצור קומפוזיציות אנכיות, מומלץ להשתמש בזנים לא יומרניים, מכיוון שלסוטרה כזו יש יורה ארוכה, הם ייראו טוב עם פרחים רגילים. יש להוסיף רוטב עליון רק באביב או בקיץ, לפעמים בסתיו.

שיח פורח

אבל כאשר זה מתחיל להיות קר יותר והכפור הראשון מגיע, כל ההלבשה העליונה מסתיימת. התוסף מוחל, חומר אורגני לסירוגין (גללי ציפורים) ודשן מינרלי מלא. תוסף הבקופה נרכש ללא מרשם.

כדי להפוך את הצמח לשופע, רצוי לצבוט כל הזמן את צמרות הגבעולים.לאחר הגיזום נותרו הייחורים האפיאליים, מהם ניתן לגדל, אם תרצה, שיחים חדשים. צביטה נדרשת גם לאחר שהחלק התחתון של הגבעולים הופך לגוון, ומעט מאוד פרחים צומחים על השיח. לכן, הזריקות מקוצרות ב 1/4 מהאורך. גיזום זה רצוי בספטמבר.

תשומת הלב! אתה צריך לזכור לגבי עיבוד של צמחים. אם הם גדלים בתנאים שאינם מתאימים לכל החיים, או אם אינך נותן לו את הטיפול הדרוש, אז עלולה להופיע פטרייה על הצמח והיא תירקב. אם אתה מבחין בפטרייה על שיח בזמן, יש לדלל את כתרו ולהאביק אותו בתמיסה של קוטל פטריות. נדרשים מספר טיפולים תוך שבועיים.

איך נראה בקופה שנתית?

צמחים שנתיים פורחים מראשית האביב ועד סוף הסתיו. יש להם פרחים קטנים ויפים מאוד, לרוב לבנים או כחולים. הם דורשים הרבה שמש ואור, רצוי לשבת בקופסאות.

פרחי בקופה

עלי הכותרת והפרחים של בקופה הם קטנים, כחולים, לבנים, ורודים. הצמח יהיה ממין זוחל, ולכן כאשר שתיליו באדמה פתוחה, בכל צומת הזריקה, הוא יוצר שורשים כאשר הוא נוגע באדמה.

סוטרה משתלב היטב עם לובליה או פטוניה. את הצמח מגדלים אנשים שאוהבים קומפוזיציות יפות בסירים תלויים ליצירת מסך מקורי.

פתק! ניתן להציב על רקע צבעים אחרים כדי להדגיש את בהירותם. אבל, כמו שיח יחיד, סוטרה תכבוש את כולם ביופיו.

אנשים רבים משתמשים בצמח זה כדי להסתיר אזורים ריקים בגינה, מתקבל שטיח דק צפוף. הסוטרה מתפשטת במהירות ובעזרתה תוכלו להשיג מראה דקורטיבי בקלות. אם תוסיף יסודות קורט שונים לחבישה העליונה, אז השיח יהיה בהיר מאוד.

זנים פופולריים של בקופה

תיאור של מיני הצמחים העיקריים מוצג להלן.

בקופה כחולה

זן צמחי זה משמש כצמח אמפלוס. יורה ארוכה וזוחלת מכוסה לחלוטין בפרחי לילך כחולים או בהירים. פריחה אורכת זמן רב.

Bacopa Blutopia

זהו צמח חד-שנתי עם יורה עד חצי מטר. מתחילת הקיץ ועד סוף אוקטובר, השיחים מכוסים בפרחים כחולים קטנים ויפים מאוד. הם משמשים לקישוט גבולות וגנים. גדל היטב בסירים תלויים. אוהב הרבה תאורה. אם יש מעט אור שמש, זה מפסיק לפרוח.

זן לבנדר כפול

באקופה סקופיה לבנדר כפול

השיח כולו מכוסה בפרחי לילך בהירים כפולים. ההרגל הזחול וחצי הזוחל של מין זה מתאים היטב לתליית עציצים, נראה טוב גם בשתילה בודדת וגם בהרכב עם צמחים אמפלים אחרים. Sutera נטועים לעתים קרובות על ידי אוהבי קומפוזיציות ירוקות נדירות כדי ליצור מסך. ניתן לשתול את הגן כרקע להדגשת פרחים שכנים. פורח לפני החורף.

Bacopa Vasilisa

הענפים הגדלים אורכים יותר מ -0.7 מ '. הם יכולים לצמוח בצל או באור עז. פרחים בגוון סגול בהיר בהיר. הם יושבים בערוגות פרחים, אכסניות וגנים. נראה טוב מאוד בקומפוזיציות עם ורדים קטנים, פטוניות, חבצלות ופרחים אחרים. מיני הצמחים הוורודים דומינו דומים מאוד לזן זה.

טרי בקופה

טרי סוטרה אהוב על ידי גננים בשל העלווה הגדולה שלו. הצמח כולו מכוסה פרחים קטנים בקוטר של עד 2 ס"מ, בצבע ורוד בהיר עם כתם צהוב קטן באמצע.

בקופה לבן

אורך הגבעולים כ -50 ס"מ, הפרחים קטנים ובהירים. המגוון דקורטיבי למדי בשל צבע העלים; יש להם גוון זהוב.

Bacopa Snowtopia

קל מאוד לטפל בצמח זה, אך הוא נראה אטרקטיבי מאוד, עם פרחים לבנים קטנים בעלי חמישה עלי כותרת. גבעולים באורך של עד 0.7 מ 'מכוסים עלי כותרת עגולים קטנים. בראש הפריחה, הסוטרה דומה מאוד לכדור שופע. הוא משמש בעיקר לגידול יחיד באגרטלים ובעציצים, כמו גם ליצירת קומפוזיציות שונות עם פרחים אחרים.

פתק! הוא צומח היטב בצל חלקי ולא באור בהיר.

כדור השלג הכפול של Bacopa

לזן זה פרחים קטנים כפולים וחצי כפולים בצבע לבן מאוד. עלי הכותרת גדלים בשתי שורות. קוטר השיח כ- 35 ס"מ.

סוטרה יוצר שיח צפוף עם ענפים ארוכים וצפופים. נראה טוב בסירים תלויים, בארגזי מרפסת.

בקופה סוטרה

זה נקרא גם בקופה אוסטרלית. שיח זה הוא עשבוני, קל לטפל בו, מתכרבל ומתפשט במהירות. ענפי הפרח יכולים לעלות על אורך של 60 ס"מ. עלי הכותרת קטנים בגודלם, וגדלים בזוגות על הענפים. הצבע ירוק ביצה.

בקופה גוליבר

צמח זה מסתלסל היטב, גובהו עד 30 ס"מ, אורך הריסים מגיע ל 50 ס"מ. הפרחים גדולים, קוטר 2.5 ס"מ, רגילים, לבנים, זרועים בצפיפות על הענפים. הם פורחים רכות בגלים מתחילת האביב ועד אמצע אוקטובר. העלים קטנים, ירקרקים-זיתים. הצמח אוהב השקיה בשפע ותכיפות, במיוחד אם בקיץ חם מאוד וללא גשם.

מגוון מפולות

לאחר כל השקיה יש לשחרר מעט את האדמה, אך יש לעשות זאת בזהירות רבה מכיוון שלצמח יש מערכת שורשים שטחית.

פתק! יישום עיקרי לגינות, גבולות, שתילה באגרטלים, סלים, סירים תלויים, אדניות.

מפולת שלג בבקופה

זן צמחים זה גדול מאוד וקל לטיפול עם יורה באורך של יותר ממטר. העלים קטנים. ניצנים לבנים גדולים קרובים זה לזה. השיח נראה יפה מאוד באדנית תלויה, מכיוון שענפיו מכוסים בצפיפות בפרחים, מה שגורם להם להיראות כנהגי שלג. הצמח פורח 3-4 חודשים ברציפות.

בקופה רפאל

בסדרה, יורה צניחה באורך של יותר מ 45 ס"מ מכוסה בצפיפות בפרחים סגולים קטנים, לסירוגין עם עלים ירוקים בהירים המסודרים בזוגות. תכונות מצוינות של השיח - פריחה ארוכה (מסוף האביב ועד סוף הקיץ), היכולת לטיהור עצמי מפרחים נבולים ועמידות בפני גשם כבד.

מריחת בקופה

צמח זה הוא הנפוץ ביותר בשוק הרוסי. הוא מוערך מאוד בזכות המפל היפה של יורה פורח כל הזמן, כל השיח זרוע פרחים. זהו הצמח הטוב ביותר לתליית עציצים ונראה טוב כאשר הוא מזווג עם צמחים אחרים. קל מאוד לתחזוקה, אטרקטיבי מספיק לקישוט בתים בקיץ. זן זה מאופיין בעמידות גבוהה בפני תנאי מזג אוויר גרועים ומזיקים שונים.

בקופה הוא צמח רב-גוני. נראה טוב גם לבד וגם עם צבעים אחרים. עדיף לבחור בזנים שפחות בררניים לגבי הטיפול. כשאתם קונים זרעים, קראו תמיד את הוראות הגידול. ישנם סוגים מסוימים של צמחים לאקווריומים וגנים, כמו Bacopa Colorata או זן מדגסקר שגדל היטב במים חמים.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן