אמפל בגוניה - שתילה וטיפול בשדה הפתוח

השם "בגוניה" ניתן לתרבות לכבודו של ביגון (מושל המושבות הצרפתיות), מארגן המסע לאיים הממוקמים בדרום ארצות הברית. המינים המעניינים ביותר כוללים ביגוניה עשירה. השיחים האטרקטיביים מגדלים עלווה א-סימטרית, פרחים מפוארים בצבעים וצורות שונים. קל לטפל בתרבות, אפילו מתחיל יכול לגדל אותה.

ביגוניות אמפלוס: שתילה וטיפול בשדה הפתוח

בדרך כלל מגדלים את הבגוניה הקיסוסית המלאה בעציצים תלויים, עציצים. היא מעוטרת במרפסות, ביתנים, טרסות, קשתות בגינה. צמחי חוץ דורשים טיפול קפדני. לשיח האמפלים מערכת שורשים בצורת פקעות, יורה באורך 20-60 ס"מ ועלווה גדולה 10-15 ס"מ. הוא פורח עם פרחים חד מיניים רבים, שהם פשוטים, כפולים למחצה, כפולים.

כמו מה זה נראה

נְחִיתָה

ביגוניה אמבולית שופעת נטועה בגזרי גזע במטרה לשמר את המאפיינים המקוריים של התרבות. הוא גדל גם מזרעים על ידי הנחת כל אחד מהם בקרקע.

שתילה וטיפול בבגוניה פקעתית אמפלית מתרחשת בשני שלבים: ראשית, הפקעות נטועות בדירה, ולאחר מכן מוציאים את הצמחים הגדלים לאתר.

פתק! עבור צמחים אמפליים יש צורך באדמה עם תכונות מעט חומציות. כדאי לערבב ביסודיות חלק אחד של חול, חלק אחד של אדמת סודה ושלושה חלקים של עלה.

הכנת קרקע נחוצה על מנת שהתרבות לא תהיה עובשת, ולכן יש לסתום את המצע בתנור למשך חצי שעה.

שתילת פקעות

כאשר רוכשים פקעות, עליך לשקול אותם היטב, הם לא צריכים להיפגע. החלק העליון של הגבעולים צריך להיות צמוד. יש לוודא שיש לפחות שלוש פקעות על כל פקעת, זה מעיד על קיומן של שלוש ניצנים.

שתילת פקעות

בבוא האביב גידול הצמחים מתחיל בשתילת פקעות. הם מתחילים לנבוט על ידי הנחת הצד הקמור כלפי מטה על מטלית לחה. המקום בו עומדים הפקעות צריך להיות חם ומואר היטב.

חָשׁוּב! מעת לעת אתה צריך לרסס את הפקעות במים חמים מיושבים.

כאשר צומחים עליהם שורשים לבנבן קטנים, ניתן להשתיל אותם באדמה.

לבנים שבורות וחצץ נשפכים לסירים נמוכים אך רחבים בתחתית. לאחר מילוי האדמה. הוא מטופל מראש עם קוטלי פטריות. הפקעות מונחות בצד הקמור במצע רטוב ומכוסות אדמה. צריך לזכור שחלקו העליון של השתיל צריך להיות כמה סנטימטרים מתחת לראש הסיר. כאשר מופיעים נבטים על הפקעות, חלקם העליון מכוסה אדמה.

קטיף

לאחר חודשיים תוכלו להשתיל את הצמחים לעציצים בגובה 12 ס"מ. ראשית עליכם לשפוך לבנים שבורות, חימר מורחב על הקרקעית, ואז להוסיף אדמה כך שיישאר 1 ס"מ לשולי המכולה. הסירים מונחים על אדן החלון. שבועיים לאחר הקטיף, הצמחים מוזנים עם דשנים מורכבים, ואז אחת לשבועיים. לאחר 20 יום ניתן להעביר את הצמחים לגינה.

לְטַפֵּל

בגוניה כמו אוויר לח, הצללה, חוסר רוחות קרות, אדמה מזינה. כאשר הצמח חם, קצות העלווה מתייבשים. ניתן לרסס את האוויר ליד הצמחים בשעות הערב, אך לא לרסס את העלווה והגבעולים, שכן טיפות מים עלולות להוביל לכתמים וריקבון.

חָשׁוּב! בגוניה ניזונה אחת לעשרה ימים. היבול מושקה באופן קבוע, אך לא בשפע יתר מכיוון שהצמחים מעדיפים אוויר לח ולא אדמה ספוגה.עדיף להשקות בערב, כשהשמש כבר שקעה, עם מים שקועים.

מתכונן לחורף

עד הסתיו הבגוניות נושרות מהעלווה, והיורה מתייבשת. עדיף להעביר אותו לבית לקראת החורף. אבל בחורף טמפרטורת החדר צריכה להיות 15 מעלות צלזיוס. ניתן להניח סירים, סירים במקום חשוך ולא להשקותם. ואז הם מוציאים את הפקעות מהעציצים, מנערים מהם את האדמה, מניחים אותם לאחסון בקופסת קרטון מלאה בכבול יבש. אחסן במקום חשוך, קריר ויבש. יש לבדוק את הפקעות מעת לעת. אם הכבול יבש מדי, הרטיב אותו. אם מופיע ריח מעופש, אוור את קופסת הקרטון. כאשר מופיעים נבטים על הפקעות, הם מושתלים לסירים עם אדמה.

ביגוניה עשירה ושופעת: זנים פופולריים

אמפל בגוניה הוא משני סוגים. צמחים בעלי פקעות ניתנים לגידול בחוץ ובפנים. אבל הבגוניה העלווה הפורחת תמיד נטועה רק בבית.

מגוון אלקור

ביגוניות ורודות אמפלסיות:

 • אלקור. לצמחים יורה בשרנית ועלווה של אזמרגד בהיר. פורח ממאי עד אוקטובר. בבגוניה זו הפרחים דומים לצורתם של קמליות, הצבע במרכז הניצן ורוד דהוי ולאורך הקצוות - סלמון;
 • הוורוד מגיע לגובה של 30 ס"מ. לפרח יש גבעולים דקים ועלים ירוקים חיוורים. הניצנים קטנים וורודים עמוקים. הם תלויים באותו אופן כמו יורה;
 • ונוס F1. יש לו גבעולים ארוכים, פורח לפני תחילת הכפור. פרחי טרי הם בקוטר לבן-ורוד עד 6 ס"מ.

ביגוניות לבנות עשירות:

 • תאורה לבנה. מספר רב של פרחים כפולים לבנים כשלג פורחים. שורשים בצורת פקעות, גבעולים ארוכים ודקים, עלווה א-סימטרית;
 • לפלנד F1. הפרחים הם כפולים וחצי כפולים, לבנים כשלג, בקוטר 6-8 ס"מ. הם דומים בצורתם לקמליות. השורשים הם בצורת פקעות. לכל צמח 5-8 גבעולים תלויים באורך 30-45 ס"מ.

תאורת גיוון לבן

לידיעתך! מגוון מעניין מאוד. זהו הכלאה עם שיחים בינוניים. פרחי טרי, יכולים להיות בגוונים שונים. פורח במשך זמן רב מאוד, זה קל ופשוט לטפל בבגוניה זו.

ביגוניות אמפלוס צהובות:

 • בגוניה זהוב של בלקוני. הגבעולים עד 25 ס"מ. הפרחים כתומים וצהובים, כפולים, בקוטר 13-15 ס"מ. פרחים פולטים ריח נעים. פורח ממאי עד אוקטובר. לצורך ההדחה כדאי לבחור במקום מואר או מעט מוצל. מומלץ לשתול באדמה רופפת ומזינה שיש לה תגובה ניטרלית;
 • שנהב בלקוניה (שמנת). לפרחים עלי כותרת מחודדים הדומים לדליות. לתרבות גבעולים נופלים באורך 30-40 ס"מ;
 • מרגריטה F1. הפרחים דומים לורדים צהובים.

זן בלקוני זהוב

ביגוניות אדומות מלאות:

 • כרמן. יש לו גבעולים תלויים באורך של עד 40 ס"מ ופרחים אדומים כהים יפהפיים. צמחים נטועים בערוגות פרחים, הם מקשטים מרפסות, טרסות וביתן;
 • בלקוניה אלסרטה (אדום). זה טרי אמפל, לא בגוניה פקעת. יש לו חסינות מצוינת למחלות ועמיד מאוד להתקפי מזיקים. יש הרבה פרחים על הגבעולים, הם ממוקמים על יורה ארוכה ותלויה;
 • שקיעה של סנטה קרוז. יש לו גבעולים באורך 40 ס"מ. הפרחים כתומים-אדומים, דומים לפוקסיה.

מגוון שקיעה של סנטה קרוז

ביגוניה אמבולית אמבולית

ביגוניה אמיצה בוליביאנית התגלתה בבוליביה בשנת 1864 על ידי ר 'פירס. הוא הביא את המפעל לבריטניה. בבגוניה הבוליביאנית יש פקעות. היא באה ממין שגדל על סלעים, רגיש מאוד למים וקור. שעות היום שלה הן 14 שעות. היא צומחת בטמפרטורות מעל 13 מעלות צלזיוס. היא זקוקה לדישון בדשני חנקן.

פתק! מין זה אינו גדל כמו מינים אחרים. אם אתה מציב אותם על שטח פתוח מוקדם מדי, כאשר הימים עדיין קצרים וטמפרטורת האוויר נמוכה, אז התרבות תחלה. ככל שתעבירו אותו מאוחר יותר לאתר, כך הוא יגדל טוב יותר, והניצנים יופיעו מוקדם יותר.

שאנסון

השיח גדל באורך של 5-8 גבעולים באורך של עד 40 ס"מ. בתרבות פרחים כפולים וכפולים למחצה הדומים לקמליות, בקוטר של כ-6-8 ס"מ.הגבעולים התלויים בסלים, עציצים, עציצים נראים נהדר. בגוניה נראית נהדר גם פורחת בקיץ וגם בחורף רק בגלל הצמחייה השופעת שלה.

סקרלט

גובה הצמחים מזן סקרלט הוא עד 20-30 ס"מ. העלווה מרופדת, הקצוות משוננים. עלים יכולים להיות חשופים או מתבגרים בכבדות. הפרחים גדולים, כפולים, יכולים להיות בצבעים שונים: לבן, צהוב, אדום כהה. הוא מגדל 2 פרחים בתפרחות השחי.

אמפל ביגוניה אינו גרוע יותר ממינים אחרים לטיפוח ביתי וחיצוני, ובמובנים מסוימים אפילו טוב יותר מאותה פטוניה. ביציאה יש להקפיד על כללים פשוטים ואז זה ישמח עם פריחה בשפע.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן