אמפל פטוניה - גדל בעציצים תלויים

הצמחים הנפוחים ביותר הם פטוניות. הם יומרניים בטיפול, פורחים בשפע, בהיר כל הקיץ. ורבגוניות הצבעים מאפשרת לך להלחין קומפוזיציות ואלמנטים דקורטיביים מן המניין. לפני רכישת הזרעים או השתילים של יופי זה, כדאי ללמוד כיצד לשתול פטוניה עשירה בעציץ וכיצד לטפל בה.

כיצד לשתול פטוניה עשירה בעציצים

גידול יופי מפואר כלל אינו קשה. זה מספיק לדעת כמה כללים. שתילים של פטוניות נטועים בעציצים. זה מתקבל בשתי דרכים - על ידי זריעת זרעים ועל ידי ייחורים.

יופי בעציצים

 • זריעת זרעים היא עבודה קפדנית מאוד, מכיוון שהזרעים קטנים והשתילים שבירים מאוד. הזריעה צריכה להיות על פני האדמה, מכסה בזכוכית. הרטיב את האדמה באמצעות ריסוס וודא כי לא ייכנסו טיפות עיבוי על הזכוכית העלולות לפגוע בצילומים הראשונים. לאחר הזריעה, הצמח גדל היטב ובמהירות, חשוב לדלל ולהשתיל שיחים עתידיים לעציצים בזה אחר זה.
 • חותכים את הצמח למים או ישירות לתערובת כבול לחה. השתרשות מתרחשת לאחר שבועיים. לאחר תחילת הצמיחה הפעילה, ניתן לשתול ייחורים בעציצים. יורה של פטוניה עשירה גדל עד 1 מ '; במהלך הגידול, גננים לעתים קרובות חותכים אותו כדי לתת צורה. יורה חתוך מתאים להתרבות צמחים על ידי ייחורים גם בקיץ.

שתילים צעירים

לשתילת פטוניות בעציצים, כדאי להכין תערובת אדמה. מכיוון שפריחה נתמכת על ידי השקיה בשפע, אך לא על ידי איסוף לחות בשורשים, האדמה צריכה להיות רופפת אך לחה. שילוב זה מתקבל משני חלקי אדמה (גן רגיל) ומחלק אחד של חול וכבול. כדי לשמור על הלחות, גננים מוסיפים הידרוג'ל (שהושרה בעבר במים) או ורמיקוליט. פרלייט יספק רופפות בקרקע. ניתן להוסיף כאן מיד גם סופר-פוספט, שיתמוך בצמח תוך כדי התרגלות לקרקע החדשה ויספק תזונה מצוינת לפריחה.

לידיעתך! מצע קוקוס הוא תחליף אידיאלי לכבול רגיל. ניתן להשתמש בסיבים לגידול זרעי פטוניה או לחיפוי.

כאשר האדמה מוכנה, כדאי לבחור את האדנית המתאימה.

פטוניות מרגישות נהדר בסירי חרס, עץ וקרמיקה

אך החומר לסיר אינו ממלא תפקיד מיוחד בחיי הפטוניות. חשוב לה הרבה יותר שהמים לא יתאספו בשורשים וימנעו מהם להירקב. "בית" אידיאלי לפרח:

 • עם חורי ניקוז טובים לעודפי מים;
 • עם שכבת ניקוז;
 • אם לא ניתן היה להפוך את תערובת האדמה משוחררת מספיק, ניתן להניח ספוג בתחתית הסיר, שיספוג עודף לחות;
 • ללא קצוות חדים כך שהזריקות לא יינזקו.

כללי וטכניקות נחיתה

לאחר הכנת האדמה והעציצים, הדבר היחיד שנותר הוא לשתול. ישנן שתי שיטות לשתילת צמחים, בהתאם לתנאים להצבת הקבע של הפרח. אם הפטוניה צומחת מתחת לחופה והאדמה לא מתייבשת, אז:

 1. יוצקים חימר מורחב על קרקעית הסיר;
 2. ממלאים את הסיר כמעט עד שוליים בתערובת אדמה;
 3. הוציאו את השתילים מבלי לפגוע במערכת השורשים;
 4. לשתול פרח ברמה של צמיחה, מבלי להעמיק או להעריך יתר על המידה את גוש האדמה שנוצר כבר.

אתה צריך לעשות שקע בסיר השתילים

אם העציצים נתלים בשמש העזה, ייווצרו קרקע יבשה וסדקים שעלולים לפגוע בשורשים.במקרה זה, שתילת פטוניה אמפלית באדנית תלויה נעשית בצורה אחרת. הסיר מלא בתערובת אדמה מוכנה רק חצי, וחלקו העליון של הסיר מלא בכבול. בעזרת מאלץ ניתן לשמור על לחות ולהגן על צמחים מפני נזק. פטוניה צומחת במהירות והיא מסוגלת להגן על שורשיה ועל אדמתה, תוך שמירה על לחות, אך בשלבי הצמיחה הראשוניים הדבר לא יהיה מיותר.

חָשׁוּב! לאחר שתילת שתילי פטוניות, יש להוציאם לרחוב בצל למשך מספר ימים. לאחר מנוחה כזו, היא תהיה מוכנה לבלות בשמש או בחסות למגוריה הקבועים.

איזה נפח סירים יש צורך

בבחירת סיר יש לזכור שמערכת השורשים של פטוניה מפותחת מאוד, היא זקוקה למרחב ולחות מספקים לפריחה וצמיחה פעילה. הנפח הממוצע של סיר עבור שיח אחד של פטוניה עשירה הוא 5 ליטר. יתר על כן, אם אתם מתכננים לשלב צבעים שונים בסיר אחד, אז יש לספק לכל שיח את הריבועים הדרושים לו. אחרת, הצמחים יהיו אפויים, חיוורים, עם יורה דקה ופרחים נדירים קטנים.

כמה לשתול באדנית אחת

מספר השיחים לסיר אחד תלוי ישירות בגודלו. אם זה לא אפשרי, אבל אתה רוצה לשלב צבעים וניגודים, שכנים אחרים יהיו הדרך החוצה. סוגים מסוימים של פרחי אמפל אינם דורשים יותר מדי מקום למערכת השורשים ויסתדרו היטב לצד פטוניות. האמפלים הידידותיים ביותר עם מערכת שורשים קטנה הם לובליה ואליסום.

אפשרויות שילוב צבעים

גידול וטיפול בעציצים

כאשר מגדלים פטוניות בעציצים, כדאי לקחת בחשבון את גודל הסיר ותרדמת האדמה ולהתאים את השקייתם בהתאם. פטוניה אוהבת השקיה מרססת וריסוס של העלים. בעת הריסוס חשוב לא לעלות על הפרחים והניצנים.

חָשׁוּב! אין לרסס ולהשקות בעיצומו של החום, מכיוון שהצמח יכול להישרף.

פטוניה אינה דורשת תחזוקה יומית למעט השקיה. אחת לשבוע, מספיק להקדיש לו זמן להסרת ניצנים ועלים יבשים, תרמילי זרעים ויורה ארוכה.

היווצרות בוש

צמחי אמפל הם פריטי נוי, ואם אינך עוקב אחריהם, הם יכולים לקלקל את העיצוב. סוגים מסוימים של פטוניות גדלים באופן לא יציב, יורה יכול לצמוח לצד אחד, לרוחב או לארוך מדי. חשוב לפקח על הצורה והגודל, וטיפול כזה אינו פוגע כלל בצמח. להפך, על ידי הסרת יורה מיותרת וארוכה, פטוניה פורחת בפרחים גדולים.

לרוב, צורת השיחים הללו היא כדורית.

פתק! אם הגנן שם לעצמו למטרה להשיג שיח פטוניה גדול ככל האפשר, עליו להיווצר מיד לאחר השתילה בעציצים ותחילת צמיחה פעילה.

זנים של פטוניות עשירות לתליית סירים

מגוון הצבעים גדל מדי שנה. הזנים הבאים מתאימים לבחירת פטוניות כצמחים עשירים:

 • סיירת ומלכת השלג - תפרחות לבנות ושוטים ארוכים;
 • יקטרינה, סבטלנה ואיזי ווייב אדום - גוונים אדומים וורודים עם פרחים גדולים;
 • Surfinia ו- Fortunia הם שילובים יוצאי דופן של גוונים בהירים וכהים ב"גרמופון "אחד של פרח.

פטוניות אמפל מענגות לא רק בפריחה שופעת ובהירה. הם משדרים ניחוח של ערב קיץ בטעם דבש. הם זקוקים לטיפול מיוחד, אך לא קשה, כך שגם מתחיל יכול להתמודד עם זה.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן