כיצד לגדל לובליה אמפלית מזרעים בבית

Lobelia ampelnaya הוא צמח מדהים, ניתן להשתמש בו לקישוט גינה או קוטג 'קיץ. השיח משתלב היטב בעיצוב הגן ומסתדר בקלות עם פרחים שונים, אינו זקוק לטיפול מיוחד, למעט השקיה. אבל בדיוק כמו כל הצמחים, הוא זקוק לפחות לטיפול מינימלי. מאמר זה מתאר מהי לובליה גמורה וכיצד לגדל אותה בבית, כמו גם את הכללים הבסיסיים לטיפול בצמח.

Lobelia ampelnaya: גדל מזרעים

פרחים מגדלים מגוון רחב של צמחים. Lobelia ampelous מושך עם פרחים יפים של כל מיני גוונים, נעים לעין עד כפור עמוק. צמחים עם תפרחות קטנות נטועים בארגזים או בעציצים תלויים. הפרח משתלב היטב עם נציגי פלורה אחרים. כיצד לגדל את היופי הזה ולטפל בו מעניין לא רק מגדלי פרחים מתחילים, אלא גם בעלי ניסיון רב.

איך נראה פרח

הזן הפופולרי ביותר של לובליה, המגודל על ידי גננים בשטחי אקלים שונים ברוסיה כשנתית, הוא "אריוס". הפרח מוצג בצורות שונות. הצמח יכול להיות עם יורה נפול, מתפשט, מתפשט. סוגים אלה משמשים לעיתים קרובות לקישוט גבולות וליצירת מפלי פרחים. סוגים קומפקטיים של לובליה אמפלית גדלים לעיתים קרובות כצמחים רב שנתיים בתוך הבית.

הזנים הפופולריים ביותר מפורטים להלן:

 • "רג'טה סרפנטין" - לובליה אמפלסית עם פרחים מדהימים דמוי מניפה בגוונים ורודים בהירים;
 • רגאטה כחולה - פרחים בצבע כחול כהה או כחול שמים;
 • "ספיישל רג'טה" - ניצן אור לילך בן שנה;
 • ל- Reggata Mix יש מגוון רחב של צבעי ניצן;
 • "אנבל" (אנבל ויגל זיפים) - בעל פריחה סגולה וכחולה בהירה;
 • "ספיר" - פריחת לובליה עם ניצנים סגולים.
 • מפל אדום - ניצנים הם ורודים כהים או ארגמן בהיר;
 • דורטמן - מין זה מופיע בספר האדום, נותרו מעט מאוד צמחים כאלה, העמיד בפני כפור עד -35 מעלות.

זריעה נכונה של זרעים

שלב הזריעה הוא הקשה ביותר בגידול לובליה. זאת בשל העובדה כי הזרעים קטנים מאוד, כמו חול. לכן, זה יהיה קשה למגדלים מתחילים, אבל למטה תוכלו לקבל עזרה. למתחילים רצוי להשתמש בזרעים בגרגירים. במקרה זה הזריעה נעשית נעימה הרבה יותר. הטיפול בלובליה אינו גוזל זמן רב. האפשרות הטובה ביותר תהיה להכין את השתילים מראש במקום לזרוע את הזרעים ישירות לאדמה.

תשומת הלב! לובליה מתחילה לפרוח רק שלושה חודשים לאחר זריעת הזרעים. אך הצמח, אשר ניטע מיד באדמה, יפרח רק עד הסתיו.

זרעי לובליה

גידול שתילים

גידול לובליה בצורת שתילים יאפשר לגננים להתפעל מהניצנים מהחודשים הראשונים של הקיץ, אם הכל נעשה נכון ובזהירות. על מנת להתחיל לשתול שתילים, עליך להכין מראש את המיכל הדרוש לשתילתו. ואתה צריך להתחיל את שלב הזריעה מהימים הראשונים של פברואר. קודם כל, אתה צריך להכין את האדמה לפרח המדהים הזה. תזדקק לאדמת גן, אותה יש לערבב עם חול נהר רגיל.

פתק! וכדי להרוג חיידקים שונים, אתה צריך להחזיק אותו בתנור רגיל למשך 10 דקות בטמפרטורה של 180 מעלות.

במיכל שבו נזרעו השתילים, עליכם לעשות חור קטן. זה הכרחי ליציאת נוזלים. לאחר מכן, עליך לשפוך שכבה עבה למדי של חימר מורחב או לבנים שבורות. אדמה מטוגנת מראש נשפכת למיכל ולוחצת מעט, מפלסת אותה מראש. כאשר שופכים אדמה למיכל, יש לשטוף אותה. לאחר הרטבת האדמה, מניחים בה זרעים, רק הם צריכים להיות מופצים במרווחים גדולים זה מזה. יהיה נוח יותר לעשות זאת עם זרעים שנמצאים בגרגירים. יש לסגור את כל המכולות בזכוכית או בשקית. ואז מיכלים עם שתילים עתידיים ממוקמים במקום שבו הוא חם ויש מספיק אור.

זריעת זרעים בעציצים

ראשית, עליך להבין כי אדמת הלובליה זקוקה לאוורירית, קלה, לחה ורפויה. האדמה צריכה להיות רוויה היטב באוויר כדי שהצמח יהיה נוח. שתילים יש לשתול באדמה פתוחה, המכילה חול וחומוס. הצמח משתרש בהצלחה בקרקע מעט חומצית או ניטרלית. כדי לזרוע זרעים, אדנית קטנה או כל מיכל דומה יעשו. לפעמים הזרעים מונחים ישירות באדמה פתוחה.

פרח באדנית תלויה

לובליה: מתי לשתול באדמה פתוחה?

תקופת השתילה של לובליה היא מאמצע החורף ועד אמצע האביב. באפריל-מאי מושתלים פרחים לערוגה או בעציצים. זרעי לובליה הם קטנים מאוד ואינם ניתנים לפיזור אחיד על האדמה. אבל אתה יכול ליישם כמה טיפים למיקום שווה. יש לערבב אותם עם כמות אדמה קטנה באמצעות מקל ואז יש לפזר את הרכב המתקבל באופן שווה על פני האדמה.

אתה יכול פשוט לשפוך את כל חבילת הזרעים ישירות לאדמה, אך דרך חור קטן כדי לא לשפוך אותם. זה פרקטי להפעיל גפרור רטוב או קיסם, תחילה על ידי טבילתו בשקית זרעים ואז באדמה. יש אנשים שמשתמשים בשלג - מורחים אותו על הקרקע בשכבה דקה ומפזרים זרעי לובליה מעל.

האפשרות הקלה ביותר היא לקנות זרעי לובליה בגרגירים, מכיוון שנוח יותר לפזר אותם באופן שווה על פני האדמה. אין צורך לזלף את הזרעים בשכבת אדמה נוספת. כדי לא לדלל את השורות, אתה לא צריך לזרוע אותן אחת ליד השנייה. לאחר ההדחה, עליך לכסות את המיכל בנייר כסף או זכוכית. כל יום עליכם לנגב עיבוי מהמשטח הפנימי של הזכוכית ולאוורר את הסיר עם הצמח הנטוע. לפיכך, נשמרת הטמפרטורה הרגילה עבור הפרח. עם שתילים מוקדמים, אתה צריך לספק לפרח הרבה אור שמש. להשקות אותו כל יום במשך שבועיים באמצעות בקבוק ריסוס.

פתק! כאשר השתילים גדלים היטב, עליהם לחלק לשיחים ולהשתילם באדמה פתוחה. באותו אופן, תוכלו לשתול לובליה בעציץ ולתלות אותה בחוץ.

הכנת קרקע

Lobelia ampelous משתרש היטב באדמה עם הרכב אחר. אבל התנאי העיקרי הוא הבחירה באדמה קלה עם רופפות טובה, כך שמספקים חמצן היטב למערכת השורשים. אדמת חרסית כבדה לא תעבוד, הצמח עלול להתחיל להירקב ולמות. לשתילת שתילים, טבליות כבול רגילות או כבול מתאימות. ניתן לקנות תערובת מוכנה בחנות.

לשתילה באדמה פתוחה, כדאי לערבב את אדמת הגן עם חומוס, כבול, חול נהר. חומציות הקרקע צריכה להיות ניטרלית או חלשה מאוד.

שתילת שתילים באדמה פתוחה או בעציצים

כשכפור קשה חלף ברחוב, והשמש כבר חיממה את האדמה, זה אומר שהגיע הזמן להשתיל שתילי לובליה באדמה פתוחה.

נוחת באדמה

הצמח אוהב מאוד אור, אך גם סובל צל בקלות. זה אומר שניתן לשתול אותו בכל מקום בגינה. הדרישה העיקרית היא שהקרקע לא תהיה רוויה יתר על המידה בחומוס, אחרת הצמח יפרח חלש, אך יהיו רק הרבה עלים ירוקים.הנחיתה מתבצעת בכמה שלבים.

ראשית, עליכם ליצור חורים בעומק של כ- 25 ס"מ ובמרחק של 20 ס"מ זה מזה. שים כפית ורמיקומפוסט וחצי כוס אפר בכל חור. מוסיפים מעט אדמה, מערבבים ומכסים במים. מניחים את לובליה או קבוצת צמחים מכוס עם שתילים על התערובת המתקבלת ומכסים באדמה. נטיעת צמח בעציצים אינה קשה במיוחד, כפי שחושבים רבים. הפרח נטוע בכמה שיחים, בעוד שהעיקר לא לפגוע במערכת השורשים של כל צמח.

שלבים שלב אחר שלב בתהליך השתילה:

 • הפרח מושקה;
 • תמצית בקבוצה של זוג שתילים;
 • מונח בסירים לשתילה;
 • פרחים עם גבעולים ישרים צריכים להיות נטועים קרוב יותר למרכז;
 • מלא את החלל שנותר באדמה.

חָשׁוּב! יש לשפוך את האדמה, תוך התחשבות שנותרו לפחות שלושה ס"מ מהאדמה לקצה העליון של האדנית. כך שהפרח יהיה נוח יותר להשקות. אבל העיקר לא להגזים עם השקיה, אתה יכול לרגש את ההתפתחות של כמה מחלות. לצורך פריחה נכונה, עליך להשקות פעם בשבוע.

כמה חתיכות לזרוע בעציצים

כמה זרעים לזרוע בעציצים תלוי בקוטר שלהם. ניתן לשתול כ -15 חתיכות בסיר בקוטר 30 ס"מ. יש גננים שאוהבים לשתול יותר: עד 25 זרעים בסיר אחד. אם השתילים לא הספיקו, אתה יכול לשתול חמש חתיכות, ללחוץ את הגבעולים לאדמה, לאחר חודש וחצי השיחים יוצרים כובע שופע. שתילים של פרחי לובליה דורשים פחות מקום מפטוניות.

האם אני צריך לצבוט לובליה אמפלוס

אין צורך לצבוט את הפרח. אבל הודות לכך, שיחי לובליה יכולים להיות רכים ומוצפים יותר. זה מומלץ במיוחד אם עדיין נותר מספיק זמן לפני השתילה במקום קבוע והשתילים צומחים. הצביטה נעשית כאשר נבטי הפרחים מגיעים לחמישה סנטימטרים.

תהליך צביטה

לסיכום, יש לציין כי לובליה אמפלסית די קלה לטיפול, ניתן לחוות את הקשיים העיקריים רק במהלך הזריעה. גננים מנוסים ממליצים גם לבחור זרעים בגרגירים לזריעה נוחה יותר. אם הצמח נטוע כראוי וניתן טיפול הולם, אז תקבל פריחה שופעת לאורך כל הקיץ, עד כפור קשה.

לובליה בערוגה משתלבת עם צמחים אחרים ומרגישה מצוין בקופסאות או בעציצים. בעבר, לובליה שימשה ברפואה - הזן "לובליה סיפיליטית" שימש לטיפול במחלת עגבת, כיום הוא משמש כקישוט דקורטיבי של ערוגה. אז הפונקציות של הצמח הזה די מגוונות.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן