פטוניות עשירות - מתי ואיך צובטים

מזה מספר שנים שהפטוניה מובילה את שוק הגננות. אך לא כל האנשים מכירים את עקרונות טיפוחו. פרח זה מאוד אוהב גיזום. איך לצבוט פטוניה מפלגתית לא קשה להבין, אתה צריך לחתוך את צמרות הגבעולים במועד וזה יתחיל לירות יורה לרוחב. לאחר הגיזום נוצרים פרחים חדשים ושופעים רבים על השיח. מאמר זה מתאר את הכללים לצביטת פטוניות מלאכותיות וכיצד לטפל כראוי בגידול זה באופן כללי.

האם אני צריך לצבוט פטוניה עשירה?

פטוניה היא צמח הררי רב שנתי ממזרח אירופה; בתחילת שנות ה -80 הובא לרוסיה זן הפטוניה המפואר אבלינה ולובליה. אבל איש לא ידע לטפל בה כראוי והאם יש צורך לצבוט את הפטוניה המפוארת.
במהלך השנים גננות השתכנעו שהיא אוהבת מים, חום ולא יכולה לסבול כפור קשה, וגם מגיבה בצורה חיובית לגיזום.

איך נראה פרח

צביטה היא תהליך גזיזת עלי הכותרת החיצוניים ביותר של פרח כדי להסתעף יורה. כמה עלים נותרים בראש הפטוניה המפוארת. הגזע העיקרי מעכב את צמיחת השיח, הניצנים אינם יכולים לנבוט.

אם אתה לא צובט, אז השיח:

 • ייחלש.
 • לא צומח עוד.
 • נמתח חזק.
 • פרחים לא צומחים.

לאחר הגיזום, יש צורך לטפל בשיח, הוא מופרית בתוספים מינרליים (Agricola, Garden Flower), ומוסיפים גם ממריצי גדילה (Kornevin). הם מכילים את כל מה שאתה צריך לצורך התאוששות ופריחה. השיח זקוק לכמות חבישה גדולה מאוד. אחרת, יורה חדשה תהיה חלשה. לאחר צביטה נשאר חומר כלשהו, ​​אין צורך לזרוק אותו. אתה יכול להפיץ אותו באמצעות השתלה.
איך לצבוט פטוניה עשירה

לפני תהליך הצביטה ממליצים מגדלי הפרחים להקפיד על הכללים:

 • השתמש במספריים סטריליים.
 • נסו לא לפגוע בנבט.
 • אסור לחתוך יורה חלשה בצורה חדה.
 • מותר לרסס בשעות הבוקר המוקדמות או אחרי השקיעה.
 • אתה יכול לצבוט פטוניה מספר פעמים לפריחה שופעת יותר.
 • דשנים ניתן לרכוש רק בחנויות גינון.
 • יש לחתוך את כל הפרחים והגבעולים שנרקבו.
 • מיני פטוניה עם ניצנים גדולים עמידים יותר לשינויי אקלים.
 • אתה לא יכול לערבב זנים שונים.
 • יש לנקות את האדמה מעשבים ומזיקים.

פתק! יש לצבוט את הצמח. אם תהליך זה מתבצע כהלכה, השיח יוצר מספר ענפים גדול יותר, תקופת הפריחה תגדל, הניצנים עצמם יהיו שופעים מאוד.

יש לציין כי גיזום מגביר את חסינות הצמח, מה שהופך אותו לעמיד יותר בפני מזיקים. אי אפשר לעכב, כדאי לבצע את זה מהר ככל האפשר. אתה צריך להשאיר כמה עלי כותרת ולחתוך את הזריקה מעליהם. הזמן להליך זה הוא אחת לשבועיים. הגיזום הראשון נעשה כשהתרבות חזקה לחלוטין.

חָשׁוּב! יש צורך לגזום כך שיהיו 5 עלי כותרת על הזריקה העליונה. בחלק מהמקרים הפריחה אינה בשפע לאחר הגיזום. אין צורך לדאוג, כי לאחר זמן מסוים יורה הצדדית תחל לצמוח שוב, והפרחים יהפכו גדולים מאוד.

צובט את הצמח שלב אחר שלב בשלבים שונים:

שלב גיזוםאיך לעשות את זהתוֹצָאָה
בשתיליםהסרה מלאה של הגבעולים סביב העלה החמישימפעיל את הצמיחה של יורה בצד, יהיה הבסיס להיווצרות שיח
5 ימים לאחר ההשתלה למקום קבועגיזום צד יורה מעל העלה החמישימקדם צמיחה רחבה ופריחה בשפע
באופן קבוע, כל חודשגזירת צמרות עודפות, יורה בצד, התאמת צמחיםמגרה פריחה שופעת, שומר על כתר קצוץ

פטוניות עשירות: מתי ואיך צובט צמח פורח

אם השיח כבר פורח בעציצים וקופסאות, החלק העליון נוצר והוא מורכב מקיצוץ יורה בצד.

ביסודו של דבר, שיחי פטוניה נטועים בסיר (קופסה) שפעם נצטבטו בשתילים, וכעת הם משחררים במרץ יורה צדדית. רצוי להיות יצירתי בתהליך הצביטה, ניתן לקבל לצמח כל מראה רצוי. זה תלוי רק בגנן כמה זמן הוא רוצה לראות יורה נופלים במפל ססגוני ומדהים.

פטוניה אמפלוס, מתי צובט שתילים

הגיזום הראשון מתבצע לא לפני 45 יום לאחר שתילת הזרעים באדמה. הפרח צריך לכלול לפחות 5-6 עלי כותרת אמיתיים, שאמורים להיות בריאים לחלוטין. העבודה נעשית במספריים קטנים וחדים או בסכין פקידותית. מספר רב של פרחים מנוסים הגיעו למסקנה כי אסור לצבוט במסמרים.

תוצאה צובטת

זה יכול לגרום לעלים להיות שבירים, מה שמגדיל את הסיכון לזיהום והתייבשות. יש צורך לחתוך את החלק העליון של הצמח בכ- 3-4 ס"מ. בשום מקרה אורך החלק החתוך לא צריך להיות גדול מגובה השיח כולו. היחס הנכון הוא 1: 3, כאשר חלק אחד יהיה הקצה שהוסר, ושלושת האחרים יהיו שארית השיח.

מתי לצבוט פטוניה אמפלוס לאחר הנביטה

עליכם לצבוט את הצמח לאחר הזריחה ביום 75 ​​לנטיעת הזרעים. גיזום מחדש מתבצע כך שיורה לרוחב שהתחדשה מחדש נותנת ענפים טריים, בשל כך, בזמן הפריחה, מספר הפרחים יגדל. צריך לחלוף כחודש בין הגיזום. אם אתה לא מקפיד על זה, אז הפרח יחווה לחץ, בגלל זה, הוא יתחיל לצמוח בצורה גרועה, וגם לא יפרח.

איך יוצרים פטוניה עשירה

רק בעזרת היווצרות ניתן להחזיר את הדקורטיביות של הפטוניה. הצביטה מתבצעת בכמה מעברים. לכתחילה, חתך שני יורה, לאחר שבוע שניים נוספים ואז את היורה שנותרה. עם היווצרות זו, יורה פורחת ישנה תהיה כל הזמן על השיח וחדשים יצמחו.

פתק! עם היווצרות איטית של שיח, הם לא צובטים, אלא רק גוזמים. גזום ענפים, והשאיר שניים או שלושה פנימיות מהאדמה. ענפים חדשים מתחילים לצמוח מהם, לאחר שבועיים הפרח נהיה שופע מאוד ומתחיל להתפרש, עם מספר רב של פרחים.

כיצד יוצרים פטוניה עשירה בצורה נכונה

ביסודו של דבר, פטוניה עשירה צריכה להיות שיח שופע. אין צורך ליצור שיח מבוגר, לפעמים רק לחתוך את הניצנים הדהויים. זה הכרחי על מנת שהפרח יכוון את כל כוחו ליצור ניצנים חדשים ופריחה עבותה. מומלץ לצבוט את הפטוניה בשלב השתיל. גיזום הצילום הראשי יעזור לצמח לפרוח ביתר שאת.

חָשׁוּב! אם הקיץ קריר מספיק ועם גשמים תכופים, אז צריך לתת תשומת לב רבה לצמח.

פריחה בסיר תלוי

רוב הגננים מדגישים כי במזג אוויר רטוב, בגלל הפאר הגדול, נוצרות מחלות פטרייתיות על השיח. לכן, מומלץ לדלל את השיח כך שיהיה בו טיוטה טובה. זה חל בעיקר על זני אמפל.

איך חותכים פטוניה עשירה

אם הצמח לא צובט, הוא יתמתח הרבה, ויצמחו עליו פרחים קטנים בגוון חיוור.אם אתה חותך (צובט) כראוי את צמרות השיח, גידול הגבעולים לרוחב גדל גם במהלך גידול השתילים. ותוך כמה שבועות בלבד יופיעו הניצנים הטובים הראשונים.

פתק! הצביטה הראשונה נעשית תוך גידול שתילים. התקופה המתאימה ביותר לכך תלויה בסוג הצמח שנבחר.

מדוע פטוניה עשירה גדלה

כך שאין מתיחה של שיח הפטוניה בגלל חוסר אור, עליו להיות מואר כל הזמן במנורות פלואורסצנטיות או אחרות. רצוי לספק אור מסביב לשעון.

בחושך, יש לעמעם את האור. המרחק מהמנורה לפרח הוא כעשרים וחמישה סנטימטרים.

אם הטמפרטורה היא מעל 25 מעלות ולחות גבוהה, אז הזרעים גדלים היטב. אבל עבור פרח שנוצר, טמפרטורה כזו היא קטלנית, הוא מתחיל להימתח ואז למות. כדי לפתור את הבעיה, הניחו את השיח במקום קריר יותר.

זה יכול גם להימתח בגלל כמות לחות שגויה. לעתים קרובות מאוד, גננים מתחילים, לאחר שהצמח נבט, פותחים בפתאומיות את הכריכה העליונה או את הסרט. לעשות זאת אסור בהחלט. מומלץ להוריד את הלחות בהדרגה על ידי פתיחת המכסה לזמן קצר תחילה.

תהליך הפרייה

יש לדלל שיחים צפופים מאוד, או להסיר את הצמחים החלשים ביותר. אם יש שתילים מעטים, עליך לקצץ אותו. ואז לדבוק בטמפרטורה של כ 18 מעלות.

לסיכום, ניתן לציין כי יש צורך לצבוט רק פטוניות מלאות וגדולות, זני צמחים אחרים חיים היטב ללא גיזום מתמיד. עליכם לזכור גם כי הצמח זקוק למרחב רב, ולכן לא מומלץ לשתול אותו בעציצים קטנים. הקפד לשמור על המשטר האקלימי של הצמח.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן