איפה צומח קיסוס הקיסוס ומשתמש בעיצוב

קיסוס בודהה הוא יבול ירוק-עד שגדל כבר שנים רבות. יש לה גבעול שמתגנב לאורך האדמה, מסתעף מאוד ומשתרש במהירות. לגזע ארבעה קצוות. העלים קטנים, מנוגדים זה לזה. פירוש הדבר ששני עלים צומחים מצומת אחד: האחד מכוון כלפי מעלה והשני כלפי מטה. בודרה שייכת למשפחת יסנוטקוב, כמו מנטה, לימון. ק 'לינאוס, מדען שוודי מצטיין, כותב כי השם "בודה" מקורו במילה מיוון העתיקה, שפירושה "נענע שדה".

בודרו משמש ברפואה העממית, ברפואה הרשמית משתמשים בגרמניה ובצרפת. להכנת תה מרפא, הוא נקטף במהלך הפריחה, בחודש מאי - יוני, החלק העליון של הצמח עם הפרחים נחתך בסכין. ואז הם מורכבים לצרורות ונתלים לייבוש. הייבוש צריך להתרחש בטמפרטורה של +40 מעלות צלזיוס.

קיסוס בודהה

תכונות שימושיות של הצמח

רק יורה, עלווה ופרחים הם בעלי סגולות רפואיות. אין להשתמש בשורשים ברפואה. בבתי מרקחת ניתן לרכוש את בודרה בצורה של תה צמחים.

תכונות מרפא:

 • ספונינים מסייעים נגד טרשת, ליחה דקה בזמן שיעול, מקדמים את הסינתזה של ההורמון פרוגסטרון;
 • המרירות בעשב משפרת את התיאבון ומסייעת לעיכול, מפעילה ייצור מיץ קיבה;
 • חומצה טרטרית נדרשת על ידי הגוף במצבי לחץ, קרינה מוגברת, שלשולים. זה מקדם הרחבת כלי דם, עוזר ללב;
 • כולין מסייע לפעילות הכבד, המוח ומערכת העצבים. כולין מפחית את כמות הכולסטרול הרע;
 • אבץ ותרכובותיו נחוצים לבלוטת יותרת המוח, לערמונית ולבלב, ומקדמים שריפת שומנים.

המפעל גם:

 • מפסיק לדמם;
 • משמש כחומר משתן ומשתן;
 • צלילים למעלה;
 • מבטל תולעים;
 • מוריד חום;
 • משכך כאבים.

יישום ברפואה המסורתית

עירוי ותה שותים ב:

 • מחלות נשימה חריפות;
 • עם מחלות בקיבה ובמעיים;
 • עם מחלות כבד.

עופות ודחיסות עושים:

 • עם שברים - האץ את ריפוי הרקמות;
 • דייסה מעלווה טרייה מוחלת על מורסות;
 • מיץ סחוט טרי לנקות פצעים עם מוגלה, למרוח על כיבים וכוויות, ללטף את הקרום הרירי לדלקת בשתן או כאב גרון.

פתק! כמו כן, העלווה קצוצה דק, מוחלת על המורסות, ואז הם מבשילים מהר יותר ומנקים אותם מהמוגלה. לכאבים בשיניים, סדין יעזור גם הוא.

בקווקז מבשלים תרבות ואז מוחלים על פריחה מוגלתית, אקנה, שחין, אורטיקריה. הצמח, שנרקח במים או בחלב, משמש לקטאר, ביטויים אסתמטיים, שיעול, כאבי גרון, הפרעות במחזור החודשי. עבור חבורות קשות, פריחות או צנית, אתה יכול להתרחץ באמבטיה בתוספת עירוי בודה.

התוויות נגד

בודרה היא תרבות רעילה. ניתן לצרוך אותו רק לאחר התייעצות עם רופא; אתה לא צריך לשנות את המינון בעצמך. כמו כן, אינך יכול להשתמש בבודרה במהלך ההריון והאכלת תינוק.

צמחי קיסוס

צמחי קיסוס צומחים בצדי דרכים, לאורך גדות נהר, בשדות ובאחו. בחורף העלווה שלהם ירוקה. הוא עגול או בצורת לב, שולי העלווה חרוכים. עלים צומחים, ואז מתבגרים ואז מחליפים אותם צעירים יותר. הוא צומח מסוף אפריל ועד פריחת הניצנים, ואז מתחיל לגדול לאחר סיום הפריחה וכמעט עד הכפור.הפרחים הם דו-שפתיים, 2-6 יח ', ממוקמים בצירי העלווה.

תיאור של קן קיסוס אמפלוס

לערמה כזו יש גבעול באורך של עד 60-70 ס"מ. על הגבעול יש ענפים המכוונים כלפי מעלה ועומדים ישר. כאשר התרבות מתחילה לפרוח ממאי עד יולי, הניצנים הם בצבע תכלת בהיר או סגול בהיר. יתר על כן, הפירות מבשילים, שמתפרקים לארבעה אגוזים חלקים.

לידיעתך! פרחים ועלווה פולטים ריח לא נעים במיוחד, ולכן לצמח יש שם אחר - "נענע פראית" או "נענע כלבים".

איפה צומח

התרבות צומחת בכל אזורי רוסיה, אך היא אינה נמצאת באזורים מסוימים שמעבר לאוראל. יותר מכל, דשא אוהב מישורי נהרות וקרקעות סחף פוריות.

בודהה אמפלוס יכולה לגדול בעציץ, בעציצים, בסלים.

בודרה בעציצים

לשתילה כקרקע, מערבבים כבול חלק אחד וחול חלק. גבעול נטוע תחילה בעציץ, מכוסה בסרט ומונח בחדר חם עם תאורה טובה אך מפוזרת, כלומר לא באור שמש ישיר. הם עוקבים כל הזמן אחר תכולת הלחות של כדור הארץ. עציץ או עציץ מונחים במקום קבוע, מכוסים בסרט. אם טמפרטורת האוויר נמוכה מ -10 מעלות צלזיוס, אז המכולה מובאת מהרחוב לדירה.

השימוש בבודהה של קיסוסית בעיצוב נוף

השימוש בבודה בנוף הוא מגוון. העלווה של התרבות נראית מקסימה, תלויה בצרורות מסירים תלויים. מעצבים אוהבים לקשט קירות תמך, מרפסות ואכסניות עם תרבות זו.

בודרה במרפסת

חָשׁוּב! הצמח עמיד למדי בפני מחלות רבות.

כמו כן, נעשה שימוש בבודה בצורת קיסוס בעיצוב נוף לקישוט ערוגות פרחים, מדשאות ושוליים. בנוסף, הוא נטוע בארץ, מכיוון שהם מונעים את התייבשות המים באדמה, אינם מאפשרים לצמוח עשבים שוטים. בודרה נראה כמו "כיסוי מיטה ירוק". צמחים נטועים יחד עם האסטריקוס על חוף הים נראים נהדר.

אם גבעולי הבודה נוגעים בקרקע, אז שורשים צומחים במקום זה. הצמח גדל בקלות רבה, וכדי שלא יגדל הלאה, יש לנתק עודף יורה.

הדשא צומח היטב גם בשמש וגם בצל. היא זקוקה לחות מתונה, די בהשקיה של 2-3 פעמים בשבוע. במקרה של חום ובצורת, מומלץ לרסס את היבול. מומלץ לשתול אותו גם ליד בריכות קטנות. הצמחים עמידים בפני כפור ואין לכסות אותם לחורף.

פתק! בודרה אינה מסווגת כגראס, מכיוון שקל להיפטר ממנה, ניתן לשלוף אותה במידת הצורך. אבל זה צומח מהר מאוד. יש לשתול מחדש את בודרה אחת לשנתיים.

אייבי בודרה וריגאטה

לבברה של קיסוס מסוג זה יש עלווה של אזמרגד בהיר, מכוסה לחלוטין בכתמים לבנבן. הוא האמין כי צמח ססגוני זה אוהב חום יותר ומעדיף תאורה בהירה. אם אתה מציב אותו בצל, העלווה המגוונת מאבדת מהאפקט הדקורטיבי שלה.

אייבי בודרה וריגאטה

שותלים ויוצאים

לשתילת Budra Variegata עלים קיסוסית, המצע עשוי תחילה מחלק אחד של חול, 2 חלקי חומוס ושני חלקי אדמה עלים. גידול Boudre בבית דורש תאורה בהירה אך מפוזרת, על החלונות להיות מכוסים בווילונות טול. ניתן לשתול את הגן בצל חלקי.

צמחים ביתיים זקוקים לטמפרטורת אוויר בקיץ של 18-25 מעלות צלזיוס, ובחורף החדר צריך להיות + 10-12 מעלות צלזיוס.

בסתיו, לעתים קרובות מושקים צמחים, בחורף - פעם בשבוע, ולעתים קרובות בשפע ובקיץ ובאביב. בקיץ עדיף לרסס צמחים וגם בחורף אם יש רדיאטורים בקרבת מקום, שמייבשים את האוויר ומורידים את הלחות.

עדיף לשים צמחים מקורה על האכסדרה בקיץ, אך וודא שהם אינם עומדים באור שמש ישיר.

פתק!מאפריל עד אוגוסט ההפריה נעשית אחת לחודש עם דשן מורכב לגידולי פנים.

באביב מנותקים את הבודהה. אותם יורה שנותרו לאחר הגיזום משמשים להתרבות. פרחים מושתלים אם הם כלל לא צומחים או חולים כל הזמן.

קנאה בודהה היא אפשרות מצוינת לקישוט מרפסות ומרפסות. זה לא יומרני בטיפוח ובטיפול, ונראה מושך מאוד.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן