פרח הנרקיס: זן צהוב, לבן, ורוד, צינורי

האביב הוא תקופה נהדרת בשנה. עבור רבים זה מתחיל בנרקיסים ריחניים.

מאפייני הצמח

נרקיס הוא צמח נורות רב שנתי. בעל עלים בסיסיים בעלי צורה לינארית. הפרחים גדולים למדי, לבנים או צהובים, לרוב בודדים, אך נמצאים בגזעים. הם ריחניים, מעט צונחים. יש פשוט, טרי.

חָשׁוּב! בפסנתר יש 6 עלי כותרת. הניצן כולל 6 אבקנים ועמודה אחת. תקופת הפריחה היא אביב. נופל באפריל-מאי.

נרקיס צינורי

לאיזו משפחה זה שייך

נרקיסים הם פרחים השייכים לסוג צמחים רב שנתיים חד-חד-משפחתיים ממשפחת ה Amaryllidaceae. הם אינם חד-שנתיים, אלא מיועדים לשתילה ארוכה. זה הנוחות.

היסטוריה קצרה של הופעה

הפרח עדין ויפה מאוד - זהה לסיפור הופעתו.

פעם, צעיר בשם נרקיס התאהב בבנות ביופיו יוצא הדופן, ואז שבר את ליבם, כי הוא מעולם לא אהב אף אחד. אחת הנשים הדחויות הטילה עליו קללה: "הדבר הראשון שאתה מתאהב בו יכשף אותך לנצח." נרקיס התאהב בבבואתו. מאוחר יותר הוא נפטר מיאוש. פרח צהוב יפהפה צמח על קברו, אשר נקרא על שמו של צעיר נרקיסיסטי יפהפה.

תיאור קבוצות הנרקיסים הקיימות בטבע

צִנוֹרִי

הניצן גדול. הכתר נראה קצת כמו חצוצרה גרמופונית. אונות פריאנטה מעט קצרות יותר מהצינור. זה יכול להיות לבן, צהוב, אחד או שני צבעים. המראה קלאסי, אצילי. פריחה מוקדמת. נרקיסים מקבוצה זו מושלמים לגינון.

עטרה גדולה

הפרחים גדולים למדי. הכתר ארוך מעט יותר מאונות הפריאנטה. שפופרת בינונית. לפרחים של קבוצה זו השילוב המגוון ביותר של צבעים וצורות. הקוטב לבן, צהוב, בצבע שמנת.

חָשׁוּב! כתרים - לבן, שמנת, צהוב, כתום ואפילו ורוד. צורות הכתר שונות: מגלי לגלי.

עטרה קטנה

לקבוצה שם שמסביר את עצמו. כתר קטן בצבעים צהוב-כתום, ורוד, אדום, ירקרק. פריאנטות הן לבנות, צהובות, שמנות. פורח אחר כך.

אֲרִיג מַגָבוֹת

לא ממש סטנדרטי. פריאנטים, כתרים, כולם ביחד יכולים להיות טרי. הצבעים מגוונים למדי: מנרקיסים צהובים ועד ורודים. ניצן אחד / כמה על הדבש. יש חסרון אחד: אחרי גשם כבד או השקיה, הניצנים נוטים לקרקע והגבעולים נשברים.

טריאנדרוס

על פדונקל משני ניצנים הם תלויים. אונות פריאנטה נזרקות לאחור. הנרקיסים הלבנים הנפוצים ביותר. אבל צהוב וזהב קיים גם כן. פריחה מוקדמת.ניתן לשתול בין אבנים.

רקפתית

הדשן קטן, ניצן אחד ממוקם עליו. אונות פריאנטה הן לבנות / צהובות וכפופות מאוד לאחור. הכתר ארוך וצר. ישנם מספר צבעים: לבן, צהוב, כתום. פריחה מוקדמת. נהדר לשתילה בשטח סלעי.

נרקיסים של רקפות

ג'ונקליפורם

על הגבעול יש 5 פרחים (8 נדירים מאוד). העלים צרים. אונות פריאנטה כפופות מעט, לפעמים הן פרושות. כתר קטן בצורת כוס. צבע: צהוב, לבן. פורח אחר כך. הם נראים נהדר ב mixborder.

טבק / רב פרחים

לקבוצה זו עלי כותרת לבנים, צהובים ושמנת. הם מעוגלים, לא נזרקים לאחור. העלים רחבים. על הגבעול יכולות להיות שלוש ניצנים או יותר. טוב לאילוץ.

פִּיוּטִי

בכל המקרים ניצן אחד לכל גזע. לפרטיאנה יש אונות לבנות. הכתר צהוב / ירוק עם שולי כתום. פורח אחר כך. מושלם לטיפוח ארוך טווח במקום אחד.

N. כלאיים bulbocodium

לפדונק (באורך 15-20 ס"מ) ניצן אחד. המניות קטנות מאוד. הכתר הוא גם קטן בצורת פעמון. זה שורד היטב כפור קשה. מתאים לירידה בשטח סלעי.

כתר מפוצל

דומה מאוד לסחלבים. הכתר המחולק (לבן / צהוב / כתום / אדום) מתאים בחוזקה כנגד הקוטב.

על פתק! צמחים מקבוצה זו יהוו קישוט מעולה לגינה, המתאים לזר. והכי חשוב, ניתן לגדל אותם בעציצים.

אחרים

קבוצה זו כוללת נרקיסים שלא נכללו באף אחד מהקודמים.

הזנים הפופולריים ביותר

נרקיס מלך הקרח

הצמח לגמרי לא יומרני. זה סובל כפור היטב. למלך הקרח של נרקיס מראה יוקרתי, כך שהוא יקשט כל ערוגה. הכתר לבן, עלי הכותרת הם בצבעים שונים.

נרקיסים מלך הקרח

דלנאשו

לנרקיסים של Delnashaugh יש צבע רומנטי: ורוד חיוור (עלי כותרת) עם לבן. עלי כותרת של טרי מתאימים זה לזה, זה נותן רושם של קלילות ואווריריות של הנרקיס דלנאשו. סוג זה דורש טיפול מיוחד.

הוחזר

Narcissus Replit אינו דורש תנאים מיוחדים. קל לטפל בו, לא יומרני - כל מה שתושב קיץ עצלן זקוק לו. חוץ מזה הפרח יפהפה. יש לו מבנה טרי. כתר כתום. עלי הכותרת ורודים-לבנים.

אובדם

הפרחים של מגוון זה הם אטרקטיביים למדי. הם מתאימים לערוגה, לזר. הצבעים שונים. אבל בעיקר בהיר. כבר בתחילת אפריל תוכלו ליהנות מהם. והכי חשוב שאפשר לגדל בבית נרקיסים של אובדם.

מנותקים מהחיים

נרקיס ריפ ואן וינקל לא נראה די סטנדרטי. זהו פרח כפול שנראה כמו שן הארי. אפילו הצבעים זהים. פורח מאפריל עד סוף מאי.

מכסה המנוע

הר הנרקיס דק עם ניצנים גדולים. הם צבועים בעיקר בצבעים בהירים (צהוב בהיר, לבן, ורוד בהיר וכו '). פרחים מסוג זה אוהבים הרבה אור שמש. לכן, בשום מקרה אסור לשתול אותם בצל.

אבאלון

נרקיס אבלון הוא הזן הנפוץ ביותר. וזה לא מפתיע. יש לו ארומה ומראה נעימים. עלי הכותרת הם בצבע סטנדרטי - צהוב. הכתר לבן. הצמח לא יומרני. פורח מסוף מרץ עד מאי.

דיק ווילדן

הנרקיסים של דיק וילדן פופולריים מאוד. הם יכולים להיות קישוט לכל ערוגת פרחים, גינה, זר. הם ישמחו את העין עם פריחתם מאפריל עד מאי.

קסם ורוד

קסם ורוד של נרקיסים יהיה קישוט שולחן מעולה באביב. הם יפים להפליא: הצבע הלבן השלג של עלי הכותרת משולב עם כתר ורוד.

כתר כלה

לפרח הכתר ארומה נעימה ומראה נעים לא פחות. עלי כותרת של טרי בצבע בז 'בהיר וכתר של צהוב בהיר יוצרים רושם של קלילות ובטלה. זר פרחי האביב הללו יכול להאיר כל חג.

להבה מגניבה

לפרחים מזן Kul צבע נדיר אך יפה. כתר של אלמוגים בהירים מעוטר עלי כותרת לבנים כשלג.פרחים עדינים כאלה יהפכו לזר רומנטי מצוין.

חֲמָמָה

הפרחים של זן זה בהירים מאוד: הכתר הוא בצבע כתום רעיל, עלי הכותרת בצבע בז 'עדין.

על פתק! בצבעם הם דומים לנרקיסים טהיטיים. הם יהוו קישוט נפלא לכל ערוגה.

דוּקָט

נרקיסי דוקאט מתוארים כקרן אור בהירה באביב. ואכן, פרחים אלה צהובים בוהקים. כשמסתכלים עליהם, מצב הרוח מיד עולה.

קם רם

הזן Loud עדין ויפה. צבעו בולט: עלי הכותרת הרחוקים לבנים כשלג, וקרובים יותר לאמצע הם אפרסק רך. נרקיסים כאלה יהיו הקישוט הטוב ביותר לערוגה, בית, זר. והם פורחים במשך 3 שבועות בלבד.

Follis קרח

הוא אחד הנרקיסים הראשונים. בעל צבע עדין: עלי כותרת לבנים כשלג וכתר צהוב בהיר. לעתים קרובות ניתן לראות פרחים כאלה בפארקים וערוגות פרחים באביב.

צד שטוף שמש כלפי מעלה

נרקיסי מזחלת הם חינניים ומושכים. אבל מרחוק הם איכשהו דומים לשן הארי. אולי זה נובע מהצבע הצהוב הבהיר ועלי הכותרת הכפולים. פרחי פולוק בהחלט יעודדו אתכם באביב.

קלגרי

פרחי אביב מזן קלגרי יהוו תוספת נהדרת לכל זר או חדר. היתרון העיקרי שלהם הוא עלי הכותרת העדינים הבתוליים שיוצרים מצב רוח אביבי קל.

נרקיסים קלגרי

שִׁעתוּק

נורות

חלקו את הקן מבלי לפגוע בנורות. לחטא, לייבש ולשתול.

יְלָדִים

ישנן 2 אפשרויות. הראשון הוא להשאיר את הילדים על הצמח ולחכות עד שהם יגדלו. השנייה היא להפריד ולשתול במיטת שרטוט. הם יהיו שם 2-3 שנים.

מאזניים

מחלקים את הבצל ל2-4 חלקים מבלי לפגוע בתחתית. לייבש ולשים במקום לח (אפשרי בטחב). מאוחר יותר מופיעים ילדים. אבל צריך להפריד אותם מהנורה, אותה צריך לשתול לאחר הליך זה.

השתלה לאחר הרכישה, במהלך הרבייה

עדיף לשתול מחדש באביב או בסתיו. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לאחר הרכישה.

על פתק! אתה צריך לקחת בצל עם גוש אדמה גדול ולהכניס אותו לחור שהוכן בעבר. אך במהלך ההתרבות, לא רצוי להשתיל.

תכונות של טיפול בגינה

רִוּוּי

נרקיס הוא פרח שאוהב לחות. צריך להשקות אותם באופן קבוע, במיוחד במזג אוויר חם. גם לאחר הפריחה, אתה צריך להמשיך להשקות במשך 3-4 שבועות (2 או 3 דליים לכל 1 מ"ר). האדמה צריכה להיות תמיד לחה במהלך הפריחה.

הלבשה עליונה

ערך ההלבשה גדול מאוד. איתם הפרח יצמח בריא. עליך להאכיל פעמיים:

  • כאשר ניצנים רק מתחילים להיווצר, פתר פתרון. לשם כך יש לדלל 10 ליטר מים בכפית סופר-פוספט, אשלגן גופרתי ואוריאה. בעזרת אמצעי כזה, מים 5 ליטר כל מטר מרובע;
  • כאשר השלב הראשון של הפריחה מתחיל, פתר פתרון. לשם כך יש לדלל כפית דשן Agricola-7 ב -10 ליטר מים.

בעיות גדלות אפשריות

בעיות עלים

עם השקיה לא נכונה, הם מתחילים להצהיב ולהישבר. אם אתה ממשיך לטפל בזה בצורה לא נכונה, אז הפרח יתייבש לחלוטין.

מזיקים:

  • קליקרים;
  • צף רחף;
  • קרדית שורש;
  • כדור כרוב;
  • מדבדקה ואחרים.

על פתק! חובה להיפטר מהם, אחרת הנרקיסיסט לא יחיה. פרחים עלולים למות.

מזיקים לנרקיסים

מחלות

בנוסף למזיקים, הנרקיסים נתונים למחלות. הנפוצים ביותר הם fusarium, בוטריאתיאזיס, ריקבון סקלרוציאלי וחלודה.

טיפול נכון

השקיה קבועה היא הדבר החשוב ביותר. לא רצוי להשתמש בממטרה. בנוסף להשקיה, עליך לוודא שעשבים שוטים וחיפושיות אחרות לא מופיעים ליד הנרקיסים. והדבר האחרון - אתה צריך לחתוך בזהירות את העלים הקמליים.

נרקיס טהיטי הוא פרח יפהפה עם ניחוח נפלא. אם אתה מטפל בהם נכון, אז בכל אביב הם ישמחו את העין עם פריחתם.

אוֹרֵחַ
0 הערות

צמחי בית

גן